Nasza polityka higieny

Należy pamiętać, że sterylizacja narzędzi w autoklawie to jedyny i skuteczny sposób na właściwe - czyli higieniczne - przygotowanie ich do zabiegu. Wszystkie inne metody są dezynfekcją (m.in. myjka ultradźwiękowa i sterylizator kulkowy) i nie zapewniają klientowi należytego bezpieczeństwa. Brodawczaki, WZW, HIV, czy grzybica, to realne zagrożenie w zabiegu wykonywanym niesterylnymi narzędziami. Umawiając się na pedicure czy manicure, nie warto kierować się jedynie najniższą ceną, a zapytać o autoklaw medyczny. Zdrowie jest przecież najważniejsze. zawsze warto zapytać swojego kosmetologa, w jaki sposób sterylizuje i przechowuje narzędzia. To nie wstyd  -  przeciwnie - dajesz w ten sposób świadectwo dbałości o zdrowie. Przykładowo pedicure jest zabiegiem kosmetycznym, który wymaga bezwzględnej sterylności, narzędzi o wysokiej jakości oraz dużej ilości materiałów jednorazowych. Kupując usługi w gabinecie kosmetycznym, w którym przestrzegane są standardy higieny, oprócz zabiegów kupujesz zdrowie i bezpieczeństwo. 

W jaki sposób sterylizuje się przybory i narzędzia do pedicure i manicure w naszym gabinecie kosmetycznym?

Jedynym skutecznym sposobem na sterylizowanie narzędzi, to wyjaławianie ich w autoklawie. W  naszym gabinecie narzędzia sterylizuje się w autoklawie parowym nowej generacji, posiadającym Certyfikat Jakości obowiązujący na terenie całej Wspólnoty Europejskiej (UNI EN ISO 9001 & EN 13485). Wyjaławianie odbywa się w temperaturze 134 stopni Celsjusza i przy ciśnieniu 2,1 bara, w ciągu 30 minut. Należy przestrzegać wszystkich trzech parametrów (temperatury, ciśnienia i czasu), gdyż przetrwalniki są odporne na działanie wysokich temperatur. Działanie samej temperatury, nawet 100 stopni Celsjusza przez dłuższy okres, ich nie zabija.

W naszym gabinecie narzędzia do manicure, pedicure, głowice diamentowe do mikrodermabrazji czy pęsety, sterylizowane są w autoklawie medycznym i pakowane w jednorazowe pakiety, otwierane bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu.

Sterylizacja narzędzi w autoklawie

kosmetyka-id.pl używa plików cookie. Korzystając z serwisu wyrażasz na to zgodę. Sprawdź Politykę plików cookies. Zamknij