Kosmetyka iD
Centrum kosmetologii i modelowania sylwetki

Podologia

Nazwa podologia wywodzi się z greki: podos - stopa, logos - nauka. Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. Podolog przygotowany jest do fachowej obsługi pacjentów z grup ryzyka, takich jak cukrzycy, chorzy na hemofilię, czy reumatycy. Wywiad i badanie podologiczne umożliwiają wczesne rozpoznanie zagrożeń i skierowanie pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych patologicznych zmian, nie tylko w obrębie stopy. Podolog jest kompetentną osobą, która pomoże pacjentowi w ścisłym wykonywaniu zaleceń lekarza dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp.

Jakie błędy popełniamy względem naszych stóp?

Większość problemów ze stopami "zawdzięczamy" sobie sami - nosząc nieodpowiednie obuwie i skarpetki z tworzyw sztucznych oraz zapominając o podstawowych zasadach higieny. Tak więc grzechy główne to: brak nawyku codziennego mycia i dokładnego osuszania stóp (zwłaszcza między palcami), noszenie skarpet z tworzyw sztucznych ? często przez kilka dni, noszenie zbyt ciasnych rajstop, skarpet czy butów, nieprawidłowe obcinanie paznokci, usuwanie rogowaciejącego naskórka pumeksem (znakomite warunki do rozwoju bakterii!) lub tarką (szarpie skórę, przyczynia się do powstania nierówności na jej powierzchni), stosowanie kosmetyków "uniwersalnych" przeznaczonych do pielęgnacji ciała czy twarzy, lub niestosowanie żadnych, lekceważenie drobnych skaleczeń czy otarć naskórka (zwłaszcza w przypadku chorych na cukrzycę).

Paradoksalnie nadmierna dbałość o stopy jest równie szkodliwa jak jej brak. Zbyt częste mycie czy moczenie stóp, nadużywanie preparatów pielęgnacyjnych nieuchronnie prowadzi do zaburzenia równowagi hydrolipidowej skóry, co bywa przyczyną poważnych dolegliwości. Kolejnym złym nawykiem jest zbyt głębokie wycinanie zrogowaciałego naskórka, skutkuje ono uszkodzeniem głębiej położonych warstw skóry, uniemożliwia prawidłową regenerację naskórka - prowadzi do powstania poważnych, często nieodwracalnych defektów kosmetycznych.

Czym konkretnie zajmuje się podolog?

Poniżej wymieniamy kilka przykładowych zabiegów podologicznych:

  • fachowe skracanie paznokci
  • zabiegi na paznokciach wrastających, zawiniętych, grzybiczych i zgrubiałych
  • zabiegi na zrogowaciałym naskórku, usuwanie hiperkeratozy i modzeli
  • fachowe rozpoznanie i usuwanie odcisków 
  • odciążanie bolesnych miejsc
  • protetyka paznokci, czyli odbudowa paznokcia zastępczego(rekonstrukcja)
  • masaż stóp i podudzi, zabiegi terapeutyczne i poprawiające samopoczucie
  • poradnictwo ogólne i indywidualne.

Cennik

Rekonstrukcja płytki 50-70zł
Klamra plastikowa 60 zł
Klamra drutowa 150 zł
Założenie dwóch klamer drutowych 270zł
Konsultacje 30 zł
Usunięcie modzeli (1 modzel) 30-70 zł
Usunięcie odcisku (1 odcisk) 30-40 zł
Wrastający paznokieć - usunięcie wrastającego elementu 50 zł
Wrastający paznokieć - tamponada 15 zł
Materiały przygotowane do zabiegu u podologa
Wizyta u podologa

Umów się na zabieg:

kosmetyka-id.pl używa plików cookie. Korzystając z serwisu wyrażasz na to zgodę. Sprawdź Politykę plików cookies. Zamknij