Kosmetyka iD
Centrum kosmetologii i modelowania sylwetki

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci jest jednym z najczęściej występujących zmian chorobowych płytki paznokcia. Zakażeniu drobnoustrojami, które odpowiadają za pojawienie się grzybicy, sprzyja ciepło i wysoka temperatura. Częściej atakuje paznokcie stóp niż dłoni. Może ograniczyć się do jednej płytki lub przenieść na sąsiednie, łatwo zarazić się tą chorobą, dotyka ona osoby w każdym wieku.

Grzybicę wywołują z reguły dermatofity. Zaatakowany przez nie paznokieć stopniowo zmienia wygląd. Pojawiają się przebarwienia - białawe, żółtawe, brązowe. Płytka paznokciowa łuszczy się i rozwarstwi Jest to problem z którym nie sposób poradzić sobie samemu, niezbędne jest pobranie materiału do badania na obecność grzybni, wyczyszczenie paznokcia, a także rekonstrukcja płytki paznokciowej.

Badania mikrobiologiczne w naszej ofercie

Materiał do badań mikrobiologicznych na posiew mykologiczny i bakteriologiczny pobiera podolog w naszym Centrum Kosmetologii i Modelowania Sylwetki Kosmetyka ID a następnie zawozi do laboratorium gdzie materiał poddawany jest hodowli. Wyniki z badań odbierane są przez podologa, który kontaktuje się z klientem w celu omówienia wyniku i podjęcia dalszego leczenia już przez dermatologa.

Badanie mykologiczne

Badanie polega na pobraniu zeskrobin ze zmienionej chorobowo płytki paznokciowej, naskórka lub mas rogowych (znajdujących się pod płytką paznokciową). Pobieranie materiału jest bezbolesne. Materiał jest wysyłany do laboratorium i poddawany hodowli mykologicznej w celu określenia rodzaju grzyba chorobotwórczego - mogą to być: dermatofity, drożdżaki lub pleśnie. Hodowla trwa do 4 tygodni.

Badania bakteriologiczne

Wymaz bakteriologiczny zazwyczaj zaleca się w przypadku stanów zapalnych w obrębie wałów okołopaznokciowych oraz zakażenia bakteryjnego w obrębie skóry i płytki paznokciowej. Badanie jest bezbolesne, a na wynik pacjent oczekuje około 7 dni roboczych.

Zasady przygotowania do badań mykologicznych:

  • - nie stosować miejscowych leków przeciwgrzybiczych przez 7-14 dni
  • - nie stosować preparatów natłuszczających i nawilżających przez 5 dni
  • - nie obcinać paznokci zbyt krótko i głęboko
  • - nie stosować lakieru do paznokci i zmywacza minimum 2 dni
  • - nie zakładać hybrydy, żelu i akrylu na paznokcie przez 14 dni

Zasady wykonywania badań kontrolnych:

  • - minimum 3 dni od zakończenia leczenia antybiotykami
  • - minimum 2 tygodnie od zakończenia leczenia lekami przeciwgrzybiczymi
  • - po 1 miesiącu od zakończenia przyjmowania doustnych leków przeciwgrzybiczych

Cennik

Mykologiczne badania laboratoryjne z pobraniem materiału 100zł
Bakteriologicznie badania laboratoryjne z pobraniem wymazu 100 zł
Badanie mikrobiologiczne
Zdrowe i piękne stopy

Umów się na zabieg:

kosmetyka-id.pl używa plików cookie. Korzystając z serwisu wyrażasz na to zgodę. Sprawdź Politykę plików cookies. Zamknij